top of page

Interiérový design firemních prostor: Klíč k produktivitě a spokojenosti zaměstnanců

Právě jste přijali nového zaměstnance. První den se s nadšením dostaví do kanceláře a očekává, že ho přivítá inspirující a pohodlné pracovní prostředí. Místo toho na něho čeká šedivá kancelář s malými stoly, nepohodlnými židlemi a zářivkovým osvětlením, které doslova rve oči. Jaký dojem to na něho asi udělá? A jak se to projeví na produktivitě?

Promyšlený interiérový design firemních prostor hraje klíčovou roli v produktivitě a spokojenosti zaměstnanců, a vlastně ne jen zaměstnanců, ale i vaši. V tomto článku se podíváme na několik konkrétních aspektů interiérového designu, které mohou zlepšit pracovní prostředí a tím i celkovou efektivitu vaší firmy.

Ergonomie a pohodlí

Začneme u základů – ergonomie a pohodlí. Zaměstnanci tráví většinu svého dne sedící u stolu, takže je důležité, aby měli k dispozici kvalitní a ergonomický nábytek. Investice do pohodlných židlí a stolů s možností nastavení výšky pomáhá předcházet zdravotním problémům, jako jsou bolesti zad nebo špatné držení těla. V dlouhodobém horizontu se tak snižuje počet nemocenských a zvyšuje spokojenost zaměstnanců.

Osvětlení

Přirozené světlo má pozitivní vliv na náladu a produktivitu člověka. Při navrhování interiéru firemních prostor by se mělo využít co nejvíce přirozeného světla a doplnit ho vhodným umělým osvětlením. My se zářivkovým trubicím vyloženě vyhýbáme. Mohou totiž způsobovat únavu očí, a proto radši saháme po LED osvětlení s možnosti nastavení intenzity.


Barevná paleta

Barvy mají velký vliv na naše emoce a vnímání prostoru. Při výběru barev pro firemní prostory volíme většinou neutrální a příjemné odstíny, které podporují soustředění a klid se spojením kontrastních barev, které odrážejí firemní kulturu a hodnoty.

Prostor pro spolupráci a soukromí

V dnešní době je čím dál tím více populární koncept otevřených kanceláří, který podporuje spolupráci a komunikaci mezi zaměstnanci. Nicméně podle nás je důležité najít rovnováhu mezi společnými prostory a zónami pro soukromí. Vždy kombinujeme různé typy prostor - od otevřených zasedacích místností po menší koutky, kde se zaměstnanci mohou lépe soustředit na svou práci.

Zeleně a přírodní prvky

Přítomnost rostlin a přírodních prvků v interiéru má pozitivní vliv na naše zdraví a psychiku. Rostliny pomáhají zlepšovat kvalitu vzduchu, snižují úroveň stresu a zvyšují produktivitu. Navíc přinášejí do prostoru život a energii. Nebojte se tedy zařadit do designu firemních prostor zelené rostliny, dřevěné prvky nebo tekoucí vodu.

Promyšlený interiérový design firemních prostor je klíčem k zajištění produktivity a spokojenosti zaměstnanců. Ergonomický nábytek, příjemné osvětlení, vhodná barevná paleta, kombinace spolupráce a soukromí, a přítomnost zeleně – to vše přispívá k vytvoření prostředí, ve kterém se zaměstnanci cítí dobře a rádi pracují. A spokojený a motivovaný zaměstnanec je pro firmu tím nejcennějším přínosem.

Pokud si ovšem nevíte rady, jsme tu pro Vás a rády pomůžeme s jakoukoliv úpravou, vypracujeme vizualizaci a společně váš sen proměníme v realitu.Comments


bottom of page